| iyiForum.Net |

Hoş geldiniz sayın ziyaretçimiz; Forumumuzdan daha iyi yararlanabilmeniz için kayıt olmanızı öneriyoruz.

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Duyurular Kısa yolu

Buradan duyurulara hızlıca ulaşabilirsiniz.

Neler Yeni?

Buradan yeni içeriklere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Buradan bize mesaj atabilirsiniz.


  • Özgün Forum Sitemize Hoş Geldiniz. Marjinal bir ortamda özgünlüğün tadını çıkarmak istiyorsanız doğru yerdesiniz!

Haber Çift rahimle doğdu ve şimdi ikisinde de bebek taşıyor!

Redia

Webmaster
Admin
Teknik Ekip
Sms Onaylı
Özgün Üye
Erkek
3 May 2021
133
118
100
Tr
iyiforum.net
Cinsiyeti
  1. Erkek
1700125524526.png

ABD'nin Alabama eyaletinde yaşayan Kelsey Hatcher 17 yaşında çift rahimli olduğunu öğrendi. Doktorların söylediğine göre bu çok nadir rastlanan ve ‘uterus didelphys’ adı verilen durum kadınların yaklaşık yüzde 0,3'ünde görülüyordu.

Masaj terapisti ve üç çocuk annesi kadın geçtiğimiz Mayıs ayında sekiz haftalık hamileyken ultrason randevusuna gitti. Ve sadece ikizleri olacağını değil aynı zamanda her iki rahminde de birer fetüs bulunduğunu öğrendi!


Hemşire, Dr. Shweta Patel'i çağırdı. Dr. Patel, Hatcher'ın rahimlerin ikisinde de bir fetüs olduğundan emin olana kadar görüntüleri defalarca inceledi.

Alabama Üniversitesi Kadın ve Bebek Merkezi’nde kadın doğum uzmanı olan Patel, ABC'nin ‘Good Morning America’ programına verdiği demeçte ‘uterus didelphys’ anomalisi görülen kadınların genellikle yalnızca bir tane tam gelişmiş ve işlevsel rahim sahibi olduğunu söyledi. Hatcher’ın yumurtaları muhtemelen ayrı tüplerden geçerek farklı rahimlere gitmişti.

Mayıs ayındaki o randevudan beri Hatcher'ın doktorları daha önce tanık oldukları hiçbir şeye benzemeyen bir hamilelik sürecini takip ediyor. 32 yaşındaki Hatcher şu anda 34 haftalık hamile ve gelecek ay sağlıklı çift yumurta ikizi kız bebek bekliyor.

ultrason_mx1j.png
Kelsey Hatcher / Instagram
Hatcher’ın hamilelik sürecini takip eden ekipten maternal-fetal tıp uzmanı Richard Davis'e göre her 1 milyon kadından sadece biri ayrı rahimlerde iki fetüsle hamile kalıyor. Son vaka 2019 yılında Bangladeş’te gerçekleşmişti. O tarihte 20 yaşında olan Arifa Sultana 26 gün arayla sağlıklı ikizler dünyaya getirmişti.

Patel, “Bu o kadar nadir görülen bir şey ki elimizde bize rehber olabilecek pek fazla bilgi yok” diyor. Doktorlar bebeklerin benzer ve sağlıklı bir hızda geliştiğini belirtiyor ve ender görülen vakayı çift yumurta ikizi olarak kabul ediyor.

Kelsey ve eşi Caleb Hatcher, olayların nasıl geliştiğine bağlı olarak biri ya da her ikisi için sezaryen gerekebileceğinin farkında. İki rahim farklı zamanlarda kasılabilir; yani bebekler saatler, günler ya da haftalar arayla doğabilir.

Kelsey Hatcher, hamileliğinin önceki üç hamileliğinden çok farklı geçmediğini söylüyor. Yaklaşık 16’ıncı haftasında her iki bebeğin aynı anda tekmelediğini hissetmiş. O ve eşi kızların birbirleriyle kavga ettiklerine dair şaka yapmışlar. Yaşadığı olayın ne kadar sıra dışı olduğuna takılmamaya çalışıyor ve “Üzerinde çok fazla durursam korkutucu olabilir” diye ekliyor.​
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst Alt
DUYURU: Sitemize dışarıdan yetkili alımı yapılmamaktadır. Sâdece özgün yazılar paylaşmak şartıyla, Özgün Üye ve Editör statüsü için başvuru yapabilirsiniz. Yazılarınız ve paylaşımlarınız incelendikten sonra ilgili statüye atanırsınız.